Artist-in-Residence (AiR)

Het Artist-in-Residence (AiR)-programma van AGALAB biedt een unieke omgeving voor onderzoek, experiment en de ontwikkeling van nieuw werk. Residenten krijgen toegang tot een breed scala aan druktechnieken, technische expertise, een ruime werkplaats, uitwisseling met (inter)nationale collega’s, niet-toxische werkmethoden, een stedelijke tuin met inktplanten en een levendige gemeenschap van creatieve buren.

Binnen het AiR-programma stimuleert AGALAB onderzoek en experiment op het gebied van inkt, kleur en beelddragers, evenals kruisbestuivingen tussen verschillende disciplines, materialen en technieken.

Zowel nationale als internationale kunstenaars en ontwerpers kunnen zich aanmelden voor het Artist-in-Residence-programma. Daarnaast nodigt AGALAB regelmatig kunstenaars uit met een specifiek onderzoeksvoorstel. Ook kunstenaars, ontwerpers en fotografen worden aangemoedigd om zelf een projectvoorstel in te dienen.

De twee AiR-gastenkamers bevinden zich in Broedplaats BOUW, waar ook de studio van AGALAB is gevestigd.

Als Artist-in-Residence heb je 24 uur per dag toegang tot de werkplaats en kun je gebruikmaken van de gezamenlijke keuken van AGALAB.
 


De kosten* per maand in 2026 zijn:


Kamer 1 (20 m²)
€ 1.350,–

Kamer 2 (30 m²)
€ 1.550,–

Duo residency (24/7 workshop access, without a room)
€ 750,–

Residency (24/7 workshop access, without a room)
€ 500,–

* Materiaalkosten zijn niet inbegrepen in de residency en dienen door de kunstenaar zelf te worden gedragen.


Kamer 1 & 2:


Voor meer informatie kun je contact opnemen via air@agalab.nl.


Artists-in-Residence

2026
Chantal van Rijt
Marta Calero Segura
Max van Meeuwen
Roman Ervolaev
Oli D’Cruz
Ana Tomimori
Alizée Bauer
Maddie Alexander
Denitsa Ilcheva
Young Eun Park

Aankomende Artists-in-Residence
Barbara Neves Alves
Goy Tung